Wyłączny przedstawiciel Teco a.s. w Polsce
Building Management System +48 721 295 380
Wstęp / Funkcje systemu / Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

bezpecie_dom-150x150

Niezwykle istotnym zagadnieniem jest poczucie bezpieczeństwa. Rozwiązania iQ BMS zadbają o bezpieczeństwo poprzez profesjonalne czujniki pobierające i przetwarzające informacje z całego budynku.

W przypadku zmiany parametrów dowolnego czujnika, system wyśle wiadomość SMS na telefon do agencji ochrony oraz do właściciela, a także zdecyduje o włączeniu nagrywania z kamer, załączeniu akustycznego i optycznego alarmu lub opcjonalnie wyłączy oświetlenie, by utrudnić intruzowi poruszanie się po budynku.

System może współpracować ze standardową, posiadającą homologację, centralą alarmową.

Czujniki pożarowe uruchamiają alarm przeciwpożarowy, odłączając jednocześnie wybrane urządzenia. Czujniki zużycia powietrza (CO2), wilgotności i temperatury uruchamiają automatycznie wentylację lub rekuperację, utrzymując w domu zawsze optymalnie świeże powietrze.

Kamery IP pozwalają na podgląd wnętrza domu, podczas nieobecności domowników, a także i na monitorowanie sąsiednich pomieszczań, np. w celu dozoru śpiących dzieci.Pracuje w dziale IT i wymagania na bezpieczeństwo mają dla mnie duży priorytet. Rozwiązania iQ BMS pozwalają mi na bezpieczne zdalne połączenie się z moim domem i sterowanie mną wybranych urządzeń. System inteligentnej instalacji elektrycznej iQ BMS pozwala na podłączenie z tradycyjnymi systemami alarmowymi jaki np DSC, Paradox, Honeywell, etc.
Robert / Gdańsk