Wyłączny przedstawiciel Teco a.s. w Polsce
Building Management System +48 721 295 380
Wstęp / Funkcje systemu

Funkcje systemu

Posiadanie w domu, lub w biurze systemu automatyki budynku (Inteligentny Budynek) już od dawna nie jest przywilejem bogatych. Systemy te udostępniają użytkownikowi nieograniczoną ilość funkcji, takich jak zaawansowane mechanizmy sterowania (mi.in. zdalne sterowanie, sterowanie w czasie rzeczywistym, poprzez nowoczesne technologie multimedialne), zwiększenie komfortu, bezpieczeństwa, oszczędności i wiele innych przydatnych funkcji.

funkcie_main
Główną korzyścią systemu jest nadzorowanie i zarządzanie wszystkimi urządzeniami w budynku, za pomocą centralnej jednostki sterującej iQ BMS. Sterowanie scentralizowane pozwala na tworzenie dowolnych scen i sterowanie funkcjami z wielu miejsc. Przykład: podczas oglądania filmu jednym przyciskiem można uruchomić scenę kino (oglądanie TV ect.)– ściemnia się wówczas oświetlenie i opuszczają się rolety. Innym przykładem jest codzienna funkcja przyjścia do domu lub wyjścia z domu, gdzie uzbrojenie lub rozbrojenie funkcji alarmowych włączy/wyłączy wszystkie światła, zmieni tryb ogrzewania/chłodzenia, wentylacji, rekuperacji oraz podłączy/odłączy wybrane gniazdka i urządzenia.
.
Kolejną istotną funkcją systemu iQ BMS jest zdalny dostęp do niego, za pomocą SMS lub aplikacji w smartfonie. Przykład: jeśli użytkownik zapomniał uzbroić alarm przed wyjściem z domu, może to zrobić w dowolnej chwili poprzez wysłanie SMS lub za pomocą aplikacji w smartfonie. Taka możliwość zdalnego sterowania poprzez Internet jest niewątpliwą zaletą inteligentnej instalacji elektrycznej. Wiadomości przesyłane za pomocą SMS, lub email`a mogą, podczas naszej nieobecności, informować nas o załączeniu się w domu jednej/wielu funkcji, skonfigurowanych wcześniej na okoliczność wybranych zdarzeń, jak np. – włamanie, błąd ogrzewania, powrót dzieci ze szkoły.
.
Obsługa funkcji odbywa się za pomocą inteligentnych przycisków wielofunkcyjnych, lub paneli dotykowych, które wygodnie i przejrzyście pomagają obsłużyć wiele scenariuszy, związanych z oświetleniem, ustawieniem scen, ogrzewaniem, multimediami, itd.
.
Wykorzystanie multimediów do sterowania systemem w całym domu umożliwia jego obsługę za pomocą jednego pilota i wyświetlenie zdarzeń na ekranie TV. Pilot umożliwia sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, kamerami IP, ect.