Wyłączny przedstawiciel Teco a.s. w Polsce
Building Management System +48 721 295 380
Wstęp / Funkcje systemu / Oszczędność

Oszczędność

zarowka

Rozwiązania iQ BMS pozwolą zaoszczędzić do 30% kosztów zużycia energii za pomocą zoptymalizowanej regulacji ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, urządzeń elektrycznych i oświetlenia.

System samoistnie załącza/reguluje poziom ogrzewania/chłodzenia w zależności od zdefiniowanych przez użytkownika parametrów, takich jak np. taryfa płatnicza, warunki pogodowe (np. na podstawie informacji z meteostacji), pora dnia i inne. Optymalizuje tym samym pracę w celu osiągnięcia oszczędności.
System potrafi efektywnie regulować pompę ciepła, rekuperator i wentylację. Efektem jest zawsze świeże powietrze z komfortową temperaturą. Oszczędności powstają przy każdym wyjściu z domu.

W momencie uzbrojenia funkcji alarmowych, system identyfikuje zdarzenie wyjście z domu i wyłączy oświetlenie oraz urządzenia, których praca jest zbędna, a także zmieni tryb ogrzewania/chłodzenia.Motywacją do inwestycji w inteligentną instalację elektryczną była przedewszystkim oszczędność w eksploatacji domu. Z odstępem czasu i realnymi doświadczeniami widzę, że cały system ogrzewania, chłodzenia i wentylacji ustawiony jest tak, że optymalizacja sterowania wszystkich technologii przynosi mi dziś znaczne oszczędności na energii.
Marcin / Jaworzno